O NÁS

Jsme společnost SportPark R&F s.r.o. a vybudovali jsme Sport Park v Jindřichově Hradci, poblíž obce Otín. 5,3 ha plochy jsme kreativně proměnili na místo, kde si může každý zasportovat a odpočinout na čerstvém vzduchu, strávit odpoledne s rodinou nebo uspořádat akci.

Chloubou našeho Sport Parku je bezesporu fotbalgolf, na který jsme patřičně hrdí. Je nesmírně zábavný a originální, takže se zde zabaví každý, kdo umí alespoň trochu kopnout do míče. Hraje se na 18 originálních drahách o celkové délce 1168 m na ploše cca 3 ha.

Mysleli jsme i na bikery, pro které jsme vytvořili dvě různé tratě. Na své si přijdou jak děti, na které čeká dětský trail s velkým množstvím klopenek, boulí a lavic, tak i zkušenější bikeři, kteří si můžou otestovat své jezdecké dovednosti a zaskákat na profi trati.

Nedílnou součástí našeho Sport Parku je kryté ohniště s posezením, dětské hřiště, pláž, terasa a občerstvení.

A jak to všechno začalo?

2015: dva dlouholetí kamarádi z práce Jiří Rotta a Miroslav Fidler přemýšlejí, co vybudovat, aby je to naplňovalo, bavilo a mělo to nějaký význam.

Dozvěděli jsme se o novém sportu, který byl na území České republiky teprve v plenkách: fotbalgolf. Hned jsme věděli, že je to něco pro nás. Něco, do čeho chceme investovat naši energii.

Zhruba rok jsme prozkoumávali všechno okolo fotbalgolfu: jak to funguje v České republice, jaká je kolem něj komunita lidí a co vše potřebujeme k vybudování fotbalgofového hřiště.

2016: Začali jsme hledat lokalitu a jednat s městy. Tady jsme poprvé zjistili, že to nebude procházka růžovou zahradou. Když už se ale zdálo, že je „vyhráno“, zjistili jsme, že první vybraná lokalita pro nás nakonec vhodná není. A to po 3 letech bádání a domlouvání.

2019: Probírali jsme, jestli má smysl v našem snu vůbec pokračovat. Soukromá situace se nám poměrně změnila: oba jsme se oženili a stali otci dvou dětí. Začali jsme přemýšlet ještě opatrněji než doposud, ale věřili jsme naší vizi natolik, že jsme se nakonec pustili do hledání nové lokality.

Osud nám přál. Našli jsme skvělé místo u Jindřichova Hradce a vše začalo běžet znovu na plné obrátky. Jen s tím rozdílem, že tentokrát jsme chtěli vybudovat víc, než „jen“ fotbalgolf. Chtěli jsme vytvořit místo plné různých venkovních sportovních aktivit, a tak vznikl Sport Park. Jednání s městem dopadlo dobře a od listopadu 2021 jsme pozemek dostali k dispozici.

2022: V zimě se venku pracovat nedalo, a tak jsme plánovali práce na jaro, abychom otevřeli co nejdříve. Mezitím jsme papírovali a pracovali na počítačích, kde se dalo: na zahrádce na chatě, u benzínky v autě a doma po večerech, když děti usnuly. V dubnu jsme po garážích a kůlnách stavěli překážky.

V květnu, jakmile to počasí dovolilo, jsme se vrhli na práce na pozemku. Jelikož to bylo jen pole a louka bez inženýrských sítí a řádného vjezdu, docela jsme u toho zapotili. Během 4 měsíců jsme makali každý den, ale nakonec jsme to zvládli a v srpnu 2022 otevíráme!

Děkujeme všem, kteří našemu snu věřili s námi a podporovali nás, především rodině a přátelům. Přijďte se na naše finální dílo podívat! J